Expositie kunstwerken door mensen met afasie in De Bieb Zaanstreek
Lonneke is tatoeëerder en kunstenaar. Zes jaar geleden liep zij hersenletsel op en heeft sindsdien afasie. Kon zij eerst nauwelijks spreken, nu is zij weer een rappe verteller, al is dat in gebroken zinnen. Zij is een van de exposanten in de De Bieb voor de Zaanstreek, locatie Krommenie en Zaandam waar een expositie te bezoeken is met kunstwerken gemaakt door mensen met afasie.
📰 Lees het verhaal van Lonneke in het Noordhollands Dagblad.
'De kunst van het communiceren' is het thema van de Week van de Afasie' van 7 tot en met 13 oktober. Een week om meer bekendheid te geven aan afasie en de gevolgen daarvan in het dagelijks leven.
Meer over afasie
In Nederland hebben ongeveer 30.000 mensen afasie. Afasie is een taalstoornis die meestal ontstaat als sprake is van beschadigingen in de linker hersenhelft door een beroerte (hersenbloeding of herseninfarct), een verkeersongeval of bij een hersentumor. Mensen met afasie kunnen problemen hebben met: spreken, lezen, schrijven en begrijpen. Mensen met afasie weten wat ze willen zeggen, maar kunnen de woorden niet altijd vinden. Het is vaak moeilijk om de ander te begrijpen. Ook lezen en schrijven kan lastig zijn. Samen communiceren is ineens een hele uitdaging. Iemand met afasie kan ook eenzaamheid ervaren, omdat anderen vaak niet begrijpen wat er aan de hand is of zich ongemakkelijk voelen als ze praten met iemand met afasie. Toch is het door (revalidatie)behandeling en begeleiding heel goed mogelijk te leven met afasie. En voor naasten en anderen is het, na een aantal tips, prima mogelijk om te communiceren met iemand met afasie.
Heliomare en Odion vormen in Zaanstreek/Waterland het Afasiecentrum die samen met De Bieb de expositie organiseerden.
De expositie is in de maand december te zien in De Bieb in Zaandam.