Zwemprogramma voor baby’s en peuters met een ontwikkelingsachterstand
Heeft u een baby of peuter met een achterstand in de ontwikkeling of een (meervoudige) beperking? Vindt u het prettig om wekelijks met uw kind plezier te beleven in het zwembad? Dan kunt u bij Heliomare met uw kind meedoen aan het revalidatieprogramma ‘baby- en peuterzwemmen’. Dit is een speciaal zwemprogramma onder begeleiding van een kinderfysiotherapeut. Spelenderwijs wordt uw kind watervrij. Spelen in het water heeft bovendien een positief effect op de ontwikkeling van uw kind.
Baby- en peuterzwemmen als revalidatieprogramma bij Heliomare
Tijdens het zwemuur volgen we groepsgewijs een programma dat aansluit bij de mogelijkheden van de verschillende kinderen in de zwemgroep. Daarbij is uw bijdrage als ouder(s) van groot belang. U stimuleert uw kind tot bewegen in het water met liedjes en spelletjes. Daarnaast proberen we ieder kind voldoende individuele begeleiding te geven. Tijdens het programma heeft u gelegenheid ervaringen delen met andere ouders.
Wanneer kunt u met uw kind deelnemen aan het zwemprogramma van Heliomare?
Met een verwijzing van uw huisarts kunt u bij de kinderrevalidatiearts van Heliomare een afspraak maken voor uw baby of peuter. De kinderrevalidatiearts bekijkt of uw kind in aanmerking komt voor het zwemprogramma.
Naast het zwemprogramma voor baby's en peuters is er een observatieprogramma zijn er behandelmogelijkheden in therapeutische peutergroepen.
aanmeldenIk heb een verwijzing en wil een afspraak maken of aanmelden Ik wil een
vraag stellenIk wil een vraag stellen Ik wil iemand
verwijzenIk ben professional en wil een verwijzing doen
- Cerebrale parese
- Chronische aandoening
- Dwarslaesie
- Lichamelijke handicap of beperking
- Meervoudige handicap
- Spasticiteit
- Spierziekte
Van 0 t/m 4 jaar
THEMA Revalideren LOCATIESKosten behandeling, verwijzing, identificatie
Bij verwijzing door huisarts of medisch specialist vergoeden zorgverzekeraars meestal de kosten vanuit de basiszorgverzekering. Aanvullende informatie over de kosten van uw behandeling, verwijzing en identificatie.
Wachttijden
Het is mogelijk dat voor uw behandeling een wachttijd van toepassing is. Deze vindt u in het overzicht van wachttijden voor klinische revalidatie en poliklinische revalidatie.